Oldal kiválasztása

Énünk hét rétege – hét szelete

6 bejegyzés megtekintése - 1-6 / 6
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #770
    Robelin
    Adminisztrátor

    Második én-szelet helyére a harcos jogosult.
    Nem ölni, pusztítani akaró harcos, hanem a kitartó, küzdő, eredményt elérő/megbecsülő harcosé. Aki küzdött, hogy minél gyorsabban kijusson a szülőcsatornán keresztül a világra, majd legyőzte a gyenge bőrét érő hideget.
    Naponta küzd a kísértéssel, kétkedéssel, ellentmond a gyarlóságoknak.
    Megvívja harcát az elemekkel úgy, hogy tudja, nem győzheti le azokat, csupán megtanulhat együtt élni szeszélyeikkel. Mindeközben harcol önmagával, és győz önmaga felett. Becsüli a természetet, és tiszteli az ellenfelet. Ez a harcos a legnemesebb.

    • A hozzászólás módosításra került: 1 years, 9 months telt el-Robelin.
    • A hozzászólás módosításra került: 1 years, 9 months telt el-Robelin.
    #772
    Robelin
    Adminisztrátor

    Harmadik én-szeletünk a pap kolostora
    Láttad már egy újszülött szemecskéit? Nem idegenkedik senkitől. Belép a Kék Bolygó láthatatlan kapuján és tudja, hogy otthon van. Hogy az egész Teremtés az otthona.
    Tekintete nem félelmet, hanem érdeklődést árul el. Semmi bizalmatlanság nincs benne, sem harag, se gyűlölet. Csakis, kizárólag hit, bizalom, remény, és feltétel nélküli szeretet, s a legfontosabb: Isten üzenete: Rád bízom e drága teremtményemet. Vigyázz rá, mert kincs ő mindennek és mindenkinek. Hagyd meg olyan tisztának, mint amilyennek teremtettem. Ne sározd be félelmekkel, gonoszságokkal! Ne szennyezd bűnnel!
    Senki sem születik hit nélkül. Mindenki teljes hittel, bizalommal, feltétel nélküli szeretettel érkezik a világra. Belső papunk tudja ezt, mert állandó kapcsolatot tart Istennel. Hát ne nyomd őt el! Ne emelj rá félelem halmokat, kapzsi, pénzimádó gondolatokat, csalfa, testi vágyakat!
    Hagyd meg fehér ruháját, stóláját, égiekkel összekötő imaláncát, hogy segíteni tudjon mindig megőrizni lelked tisztaságát!
    Ott van akkor is, mikor azt gondolod, hogy minden csupán anyag, és sehol sincs a lélek. Ilyenkor a pap énszeleted csak hallgat, talán szorosabban simul éned bölcs szeletéhez, mert tudja, hogy majd az utolsó gondolatodban Isten neve foglalja el a főhelyet.

    • A hozzászólás módosításra került: 1 years, 9 months telt el-Robelin.
    #773
    Robelin
    Adminisztrátor

    Negyedik én-szeletet a bölcs kapta birtokul
    Az embernek lehetősége van, hogy átlássa a miérteket. Ha kellő energiát fordít az összefüggések boncolgatására, felismeri a láncfolyamatokat, kapcsolatrendszereket. Ezek a felismerések teszik érthetővé és elfogadhatóvá a világot, az érthetőt és a nem érthetőt. A bölcs énszelet segít megragadni a lényeget, és a feltett kérdésre úgy válaszol, hogy építse a másik lelkét.
    Nem „direkt” tanít, mégis tanulnak tőle.
    A kiteljesedő bölcs énszelet segít a személynek önmaga és mások megértésében, elfogadásában.

    • A hozzászólás módosításra került: 1 years, 9 months telt el-Robelin.
    #774
    Robelin
    Adminisztrátor

    Ötödik én-szelet a tudóst fogadta magába
    Minden újszülött tudós énje csupán képességekkel érkezik a földre.
    A baba ennek köszönhetően kezd önmagával ismerkedni.
    A tudós én rügyfakadása révén kezdi begyűjteni az ismereteket.
    Feltűnnek neki a hajladozó ágak, rezgő levelek, kismadarak éneklése, villám dörrenése. Megfigyeli saját kezét. Fokról-fokra fedezi fel ujjacskáit, és miközben meg tanulja használni őket, megtanulja elfogadni a környezetét, megtalálja helyét a világban, ami érdekli őt, és engedi, hogy a tudós énje egyre több ismeretet fogadjon magába.
    A jól táplált tudós én pedig egyre inkább nyit a világ felé, hajtja őt a tudásvágy, és minél több ismeretre tesz szert, annál inkább látja, hogy milyen parányik vagyunk a hatalmas Isten kezében. Valamint azt is érti, hogy milyen csodálatos a világ minden teremtménye.

    • A hozzászólás módosításra került: 1 years, 9 months telt el-Robelin.
    #775
    Robelin
    Adminisztrátor

    Hatodik én-szelet a művészet otthona
    A születés pillanatától kezdve mindenben megláttatja a szépet, az isteni művet. Nem harsogva üdvözli, hanem mosolya mögé rejti a boldog felismerést és elismerést, a gyönyör burjánzását, ami egyre inkább cselekvésre, alkotásra készteti.
    Néha csupán csak annyira, hogy megkössön egy virágcsokrot, vagy megláttatja a kőben Dávid alakját. De, ha gátak és blokkok nélkül, szabadon száll énünk művész szelete, akkor a kéz csodálatos dolgokat hoz létre.
    Az egészségesen táplált művész énszeletet tükrözi a személy környezete, munkája, alkotása. Süket füllel is képes Örömódát komponálni. Mert tudja, hogy a művészet nyelvén a lélek kommunikál.

    • A hozzászólás módosításra került: 1 years, 9 months telt el-Robelin.
    #776
    Robelin
    Adminisztrátor

    Hetedik szelet: a szolga hazája
    A szolgálat a Magyar Katolikus Lexikon megfogalmazása szerint: „alárendeltségi viszonyból következő tevékenység végzése; tág értelemben mások javára végzett tevékenység; átvitt értelemben mások tetszésére végrehajtott, szívességből fakadó cselekedet.”

    Csakhogy a szolgálat nem jelenti egy alárendelt, megalázó viszony elfogadását.
    Szolgálni azt jelenti: Megérteni, elfogadni, együtt gondolkodni, együtt tenni egy közös cél érdekében.

    A szolgálat elfogadásához a feltétlen szeretet és bizalom szükséges, függetlenül attól, hogy ki hozta meg azokat a törvényeket, amit be kell tartania.
    Nem diktálás és parancs az előírás, hanem a választott út szabálya. Mindezt azzal a tudattal, hogy mindenki (az is, aki távol, egy másik csoportban), ugyanazon rendszer tagjaként, ugyanazt a célt „szolgálja”, és így haladunk előre.

6 bejegyzés megtekintése - 1-6 / 6
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.